I když je vydání nové generace high-end řady telefonů OnePlus vzdáleno minimálně ještě pár týdnů, tak se nám začínají množit konkrétní informace. Dnes jsme se tak dočkali hned několika novinek ohledně vlajkového modelu OnePlus 10 Pro. Vše začali známí a skvěle informovaní šikulové z @OnLeaks, kteří poslali do světa vlastnoruční rendery tohoto telefonu. Samozřejmě nejde o oficiální obrázky, ale měly by údajně být založeny na zákulisních informacích. A pokud by se potvrdila jejich přesnost, tak to neznamená zrovna pozitivní zprávu pro foto-výbavu telefonu.

Na renderech je totiž k vidění trojice klasických foto senzorů a LED blesk, takže nezbývá žádné místo na periskopický telefoto senzor. To pak dnes potvrdil i další ze známých čínských „leaksterů“, Digital Chat Station. Podle jeho slov tak má OnePlus 10 Pro mít jen klasický telefoto senzor a nabídne jen 3.3x optický a 30x digitální zoom. Samozřejmě lepší než nic, ale ne zcela v souladu s high-end ambicemi. Telefony OnePlus sice nikdy na extra zoom schopnostech nebazírovaly, ale fanoušci doufali v krok vpřed. Mohou tak alespoň minimálně doufat alespoň v další pokrok ohledně vyladění senzorů ve spolupráci s legendou Hasselblad.

A čínský „leakster“ ještě pro jistotu varuje před velkými očekáváními i fanoušky sesterských značek. Podle jeho slov totiž vysoký zoom nečeká ani příští Oppo Find X nebo vlajkové Realme GT.  Překvapením jsou ale další spekulace ohledně konkrétního data vydání řady OnePlus 10. To by mělo proběhnout dříve než se čekalo a možná bude posunuto ještě více. Teoreticky by tak telefony mohly soupeřit už v únoru s nových Samsungy řady Galaxy S22.