Zamračené víkendové počasí jako by nám předjímalo i události příštího týdne. Česká verze polovičního lockdownu se dříve nebo později může tahem pera změnit na ten úplný a tak určitě neublíží se na něj připravit. A protože sedět doma už máme vyzkoušené, tak také máme lepší představu toho, jak se zabavit. Ideálním koníčkem pro lockdown je tak pro mnohé z nás hraní počítačových, či konzolových her. Při využití levných čínských nabídek navíc nemusí být ani extra drahé. A nejen o tom vás přesvědčí naše další pravidelné Vychytávky z Číny s pořadových číslem 306.

KDYŽ RETRO, TAK POŘÁDNĚ

Design tohoto kousku vezme za srdce všechny milovníky retra. Přece jen, 2 TB externí harddisk v podobě audiokazety je prostě lahůdkou. Navíc nejde jen o klasický externí harddisk, ale uvnitř se skrývá přes 6300 předinstalovaných her včetně potřebných emulátorů. A najdeme tam spoustu legendárních herních systémů, včetně například Amigy 500/1200, PS2 nebo 3DO. Stačí harddisk připojit k vašemu PC či notebooku a začít hrát. V nabídce jsou i varianty s extra gamepady, ale pokud vám stačí základní varianta, tak na Aliexpressu zaplatíte jen 115.49 dolarů.

HERNÍ KONZOLE DO RUKY

Pokud ale preferujete hraní třeba přímo v pohodlí vaší postele, tak budete potřebovat přenosnou herní konzoli. A není nezbytně nutné investovat tisíce do Nintenda Switch a jeho her. Pokud si vystačíte s výběrem legendárních retro her ze SNES, GB nebo Segy Megadrive, pak si kupte herní konzoli X12. Ta nabízí 5.1-palcovou úhlopříčku, kompaktní rozměry a přes 5000 her k dispozici. A v případě potřeby ji pomocí TV Out připojíte i k vaší televizi. Cena je na Aliexpressu navíc jen příjemných 52.82 dolarů.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ PRO VAŠI TV NEBO PC

Pokud navíc chcete hrát nebo využívat multimédia stylově, tak vás určitě zaujme i systém ambientního osvětlení. Ten sestává z pásů LED diod a HDMI synchronizačního boxu, takže je osvětlení vždy přímo na míru právě prováděné činnosti na vaší televizi. Bonusem je i hlasové ovládání přes platformy jako Amazon Alexa, Google Assistant nebo SmartThings. Dokud nevyzkoušíte, tak neuvěříte, jak moc ambientní osvětlení zvyšuje zážitek. K mání je celá řada setů, ten základní pro televize pod 65 palců pak na Aliexpressu stojí 107.55 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.