Zhruba před měsícem jsme se dočkali nové řady telefonů od Googlu a jak Pixel 6, tak Pixel 6 Pro rozhodně nezklamaly. Zejména Pro varianta velmi příjemně překvapila fantastickým fotoaparátem. Oba telefony byly debutem pro nový čipset Tensor a kromě toho přinesly i poměrně zajímavý unikátní design. Výkonem sice nepatří úplně do high-endu, ale vyšší střední třída je zcela adekvátní a tvůrci jsou s ní spokojeni. Dobrou zprávou pro fanoušky je ale aktuálně i zpráva o plánech na brzké vydání levnějšího kousku v podobě modelu Pixel 6a.

Ten by měl být kompaktnějším sourozencem hlavních modelů a údajně nabídne 6,2-palcový OLED panel. Jeho obnovovací frekvence je neznámá, ale osobně čekáme 90 Hz, stejně jako u nižšího modelu. Zbytek další výbavy je zcela neznámý a tvůrci zmínili jen zařazení telefonu do střední třídy. To teoreticky stále nevylučuje ani použití čipsetu Tensor, případně jeho lehce upravené varianty. Dnes se na internetu už ale objevily i první rendery tohoto modelu. Z nich se dá vyčíst i zásadní pokrok oproti Pixel 5a, protože senzorů zadního fotoaparátu je určitě více. Pravděpodobně dva, pokud dobře vidím.

Snímky odhalují, že designově půjde Pixel 6a jednoznačně ve šlépějích hlavních modelů řadu. Stejně jako ty má „průstřel“ pro selfie fotoaparát na ose displeje a „proužkový“ lehce vystupující modul zadního fotoaparátu. Displej bude s největší pravděpodobností nezakřivený a na spodní hraně jsou asi stereo reproduktory. Brzy bychom se určitě měli dočkat i oficiálních informací, včetně přesnějších parametrů a data představení. Zajímavá pak bude i cena, protože dvojice z hlavní řady není zrovna levná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.