A máme tu na víkend hezky výživnou zprávu o výbavě chystaného špičkového modelu Realme GT 2 Pro. Ten už byl v posledních týdnech terčem celé řady spekulací, ale dnešní porce vypadá velmi věrohodně. Pochází totiž z pera známého „leakstera“ WHYLAB na sociální síti Weibo, který je obvykle velmi dobře informován. Pokud by se vše potvrdilo, tak bude Realme GT 2 Pro opravdu high-end modelem bez velkých kompromisů. A firma už dopředu vyjádřila plány na opravdu prémiové telefony, takže nejde o žádné velké překvapení. Takže co můžeme údajně od telefonu čekat ?

Pro začátek prý dostaneme namísto očekávaného Snapdragonu 888 (Plus) modernější a výkonnější Snapdragon 898. Doplněný samozřejmě o LPDRR5 RAM a UFS3.1 vnitřní paměť. Displej s 6.51-palcovou úhlopříčkou má mít AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a předchozí zprávy hovořily i o vysoké obnovovací frekvenci. Hlavní fotoaparát bude postaven na 50 Mpx hlavním senzoru s OIS a nadprůměrná bude i 32 Mpx selfie kamerka. Baterie s neznámou kapacitou se má dále nabíjet pomocí bleskurychlého 125W nabíjení. A nepřijdeme ani o Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 nebo systém Realme UI 3.0 na Androidu 12.

To na první pohled nevypadá vůbec špatně, zejména pokud vše spárujeme s údajnými cenami od jiného osvědčeného čínského „leakstera“ Digital Chat Station. Ten je přesvědčen, že se telefon bude v Číně prodávat za zhruba 4000 juanů, tedy asi 626 dolarů. K mání pak má údajně být i speciální edice s cenovkou 5000 juanů, v přepočtu asi 782 dolarů. Opět ale mějte na paměti, že globální ceny budou pravděpodobně velmi odlišné. Představení telefonu se čeká někdy hned na začátku roku, takže asi brzký lednový termín.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.