A máme tu na víkend hezky výživnou zprávu o výbavě chystaného špičkového modelu Realme GT 2 Pro. Ten už byl v posledních týdnech terčem celé řady spekulací, ale dnešní porce vypadá velmi věrohodně. Pochází totiž z pera známého „leakstera“ WHYLAB na sociální síti Weibo, který je obvykle velmi dobře informován. Pokud by se vše potvrdilo, tak bude Realme GT 2 Pro opravdu high-end modelem bez velkých kompromisů. A firma už dopředu vyjádřila plány na opravdu prémiové telefony, takže nejde o žádné velké překvapení. Takže co můžeme údajně od telefonu čekat ?

Pro začátek prý dostaneme namísto očekávaného Snapdragonu 888 (Plus) modernější a výkonnější Snapdragon 898. Doplněný samozřejmě o LPDRR5 RAM a UFS3.1 vnitřní paměť. Displej s 6.51-palcovou úhlopříčkou má mít AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a předchozí zprávy hovořily i o vysoké obnovovací frekvenci. Hlavní fotoaparát bude postaven na 50 Mpx hlavním senzoru s OIS a nadprůměrná bude i 32 Mpx selfie kamerka. Baterie s neznámou kapacitou se má dále nabíjet pomocí bleskurychlého 125W nabíjení. A nepřijdeme ani o Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 nebo systém Realme UI 3.0 na Androidu 12.

To na první pohled nevypadá vůbec špatně, zejména pokud vše spárujeme s údajnými cenami od jiného osvědčeného čínského „leakstera“ Digital Chat Station. Ten je přesvědčen, že se telefon bude v Číně prodávat za zhruba 4000 juanů, tedy asi 626 dolarů. K mání pak má údajně být i speciální edice s cenovkou 5000 juanů, v přepočtu asi 782 dolarů. Opět ale mějte na paměti, že globální ceny budou pravděpodobně velmi odlišné. Představení telefonu se čeká někdy hned na začátku roku, takže asi brzký lednový termín.