Šéf Xiaomi Lei Jun nám už v srpnu slíbil, že dostaneme novou generaci firemní systémové nadstavby ještě do konce roku. Fanoušci na MIUI 13 samozřejmě netrpělivě čekají, protože by systém měl přinést poměrně zásadní změny a vylepšení. Oficiální datum představení sice nemáme, ale obecně se spekuluje, že by se mohlo jednat o Xiaomi konferenci, naplánovanou na 16. prosince. A optimisté čekají zároveň i předvedení nových modelů high-end řady telefonů Xiaomi 12. Ale zpět k samotnému systému, protože už možná tušíme, které telefony budou v první várce těch „vyvolených“.

Jeden z expertů serveru Xiaomiui totiž rozpitval zdrojové kódy aktuální testovací verze MIUI 13 a z nich vypreparoval seznam devíti telefonů. Na těchto konkrétních modelech tak probíhá testování systému a dá se předpokládat, že právě tyto kousky tak budou první na řadě i oficiálně. Bez velkých překvapení jde ve všech případech o zástupce posledních generací jednotlivých linií telefonů Xiaomi a Redmi. Takže o které kusy se jedná ? Odpověď najdete na obrázku níže. Samozřejmě asi půjde nejdříve o stable beta verze, takže na finální variantu si ještě chvíli počkáme.

Hlavní novinky pro MIUI 13 zahrnují podporu virtuální paměti, širší možnosti nastavení notifikací, plovoucí widgety, nové systémové animace, lepší možnosti zabezpečení soukromí nebo vylepšený management spotřeby. Xiaomi určitě mají co napravovat. Protože MIUI 12 byl průšvih v mnoha ohledech a situaci tak brzy zachraňovalo MIUI 12.5. Tvůrci jsou ale stále přesvědčeni, že mají v ruce jeden z nejlepších skinů pro Android. A sám Lei Jun slibuje, že se předchozí chyby nebudou opakovat. No, minimálně v to můžeme doufat a modlit se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.