O tom, že vývojové cykly jednotlivých generací telefonů se stále zrychlují jsme přesvědčování v mobilním světě skoro každý den. A i dnes si můžeme přidat do mozaiky další kamínek, protože se už vynořily spekulace o poměrně brzkém představení nového designového Xiaomi Mix 5. Přitom Mix 4 debutovalo s velkou slávou jen letos v srpnu a jednalo se o návrat této série po několika letech. Podle aktuálních zpráv čínských zdrojů už jsou práce na jeho nástupci velmi pokročilé a spekuluje se o možnosti představení v březnu 2022. Tedy nějakých 7 měsíců po uvedení minulé generace…

V čínských certifikacích se už dokonce objevily i modely s Mix 5 spojované, i když to samozřejmě není potvrzené. Jedná se o telefony s kódovými názvy Thor a Loki, přičemž severské bohy doplní ještě modelová čísla L1 a L1A. Je tak teoreticky možné, že by telefon řady Mix byl uveden hned ve dvou rozdílných variantách. Případně pak může jít o odlišení čínské a globální verze. Ale nevylučoval bych ani možnost, že se jedná o zcela jiné telefony, protože do března je stále celkem daleko. Každopádně jsou Xiaomi opravdu pilní jak včeličky, protože jejich záběr je obdivuhodný.

Xiaomi Mix 5 by mělo navazovat na designové prvky svého předchůdce, který přišel na trh se Snapdragonem 888 Plus, 120W nabíjením a keramickým tělem. A samozřejmě hlavně selfie fotoaparátem integrovaným přímo pod displej. To vše by mělo zůstat a určitě se dočkáme Snapdragonu 898 (neboli Snapdragon 8 Gen1). Selfie snímač by měl být údajně 48 Mpx a hlavní fotoaparát nebude nijak pozadu. Sestava by totiž měla obnášet 50 Mpx + 48 Mpx + 48 Mpx senzory s 5x optickým a 120x digitálním zoomem. A už dopředu se trochu děsíme nastavené ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.