Společnost Xiaomi už pilně pracuje na svých vlajkových telefonech Xiaomi 12. Ví se ale i to, že připravuje dva telefony, které dostanou procesor Snapdragon 870. Jeden z nich vydá pod značkou Xiaomi a ten druhý pod značkou Redmi. Tipaři také naznačují, že alespoň jeden z nich bude uveden už brzy. Zatím ale nebylo jasné, zda bude spadat do chystané vlajkové řady nebo jej výrobce představí samostatně. V souvislosti s tím se mluvilo i o modelu, který má interní označení Psyche a dnes už víme, že obchodní název tohoto stroje je Xiaomi 12X.

S touto čerstvou informací přispěchal na Twitter tipař Kacper Skrzypek a k ní přidal i několik dalších parametrů telefonu Xiaomi 12X. Ale vraťme se ještě na chvíli ke zprávám, které předcházely této. Telefon s interním označením Psyche má dvě kódová označení. První z nich, 2112123AC, platí pro čínský trh a označení 2112123G platí pro globální trhy. Z databáze IMEI tipaři vyčetli, že na globální trhy půjde telefon s názvem Xiaomi 12X. A z těchto údajů vychází i Skrzypek. Čínská verze už má za sebou certifikaci Tenaa, která potvrdila procesor Snapdragon 870. Další certifikace 3C zas potvrdila 67 W nabíjení.

A k tomu tedy nyní můžeme přidat i další parametry, které tipař uvádí na Twitteru. Tvrdí, že telefon má 6,28 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou HDR10. Snímač otisků prstů leží pod obrazovkou. Hovoří i o procesoru Snapdragon 870 a 50 MPix primárním senzoru hlavního fotoaparátu. A doplil i rozměry telefonu, které jsou 145,4 × 65,4 mm. Samozřejmě jde zatím jen o nepotvrzené parametry a vlastně ani nevíme, kdy Xiaomi tento telefon představí.