Ještě před tím, než společnost Samsung představí své vlajkové stroje máme dost času na uvedení některých nevlajkových a relativně levných telefonů. Víme, že jsou skryty v produktových řadách Galaxy M a Galaxy A a jeden takový se už brzy dostane na trh. Ano, mluvíme o modelu Samsung Galaxy A13, o kterém se už nějakou dobu tipaři zmiňují a odhalují některé z jeho parametrů.

Z předchozích zvěstí víme, že právě telefon Samsung Galaxy A13 může mít ještě nižší cenu než model Galaxy A22, který je zatím nejlevnějším telefonem společnosti. Známe i některé z jeho parametrů, ale v utajení dosud zůstával design telefonu. Ale i ten už je odhalen na několika renderovaných obrázcích, které exkluzivně zveřejnily stránky GizNext. Podle snímků to vypadá, že si chystaný telefon zachová vzhled čelního panelu svého předchůdce, modelu Galaxy A12. Jde o celkem úzké rámečky kolem displeje, mírně širší bradu a kapkovitý výřez nad obrazovkou.

Designová změna ale nastává na zadním panelu u modulu hlavního fotoaparátu. Nyní jsou snímače uloženy vertikálně pod sebou, namísto původního čtvercového modulu. Hlavní kamera obsahuje tři senzory a napravo od nich leží LED blesk. Na levé hraně najdeme slot pro SIM karty a na pravé hraně je tlačítko napájení, ve kterém je integrovaný snímač otisků. Na stejné hraně je i kolébka hlasitosti. Do prodeje prý telefon půjde v barvách černé, modré, bílé a oranžové.

Odhadované parametry

A ke vzhledu modelu Galaxy A13 přidejme i parametry, o kterých se zatím ví. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,48 palce a rozlišení FullHD+. Přední kamera prý má 8 MPix a hlavní fotoaparát má 50 MPix a dvakrát 2 MPix senzory. Spekuluje se i o procesoru Dimensity 700 se 4/6/8 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh, ale jen 15 W nabíjení. A operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou One UI 3.1.