I když je čínský Huawei už velmi dlouhý pod obřím tlakem amerických sankcí, tak boj své mobilní divize zdaleka nevzdává. Aktuální vlajková řada Huawei P50 je skvělá, i když samozřejmě trpí absencí podpory 5G sítí. Případně samozřejmě chybějící službami Google pro světové trhy. I tak dosáhl P50 Pro na samotný trůn mobilní fotografie prestižního žebříčku DxOMark. Jako vždy bude následovat vydání řady Note a podle posledních informací by modely Huawei Mate 50 měly dorazit ještě dříve, než se předpokládalo.

Původně se očekávalo představení Huawei Mate 50 někdy v průběhu března příštího roku. Poslední zprávy ale hovoří o vysoké pravděpodobnosti příchodu těchto telefonů hned na začátku roku. Takže řekněme lednový termín. Telefony by měly využívat procesory Kirin 990 nebo 4G variantu Snapdragonu 898, ale jinak o samotné výbavě nic extra dalšího netušíme. Samozřejmě také modely dostanou hned z výroby novou verzi operačního systému HarmonyOS 2.0. Uvidíme, jak se Huawei pochlapí s foto-výbavou, protože u high-end modelů je to pro ně vždy otázka prestiže.

V posledních dnech se také objevily optimistická vyjádření vysokých představitelů Huawei o budoucnosti mobilní divize. Jeden z ředitelů Yu Chengdong třeba prohlásil, že produkce mobilních telefonů značky bude pokračovat a v roce 2023 máme čekat návrat na výsluní. Firma také podle zpráv serveru Bloomberg uvažuje o licencování designu vlastních telefonů dalším firmám. To by teoreticky mohlo obejít uvalené restrikce, ale bude samozřejmě nutné počkat na právní vyjádření zasvěcených. Čína se také snaží vyřešit vlastní závislost na polovodičích, ale to ještě nějaký ten pátek potrvá.