Na novou generaci vlajkových telefonů Xiaomi si ještě budeme muset pár týdnů počkat, ale pokochat se novinkami můžeme už dnes. Konkrétně se dnes na Letsgodigital objevily snímky posledního patentu Xiaomi, který by teoreticky mohl zachycovat právě nejvyšší model nové řady. Sice samozřejmě není jisté, že bude Xiaomi 12 Ultra vypadat právě takhle, ale určitě neublíží lehce poškádlit představivost.  Může se tak klidně stát, že tohle bude základní model Xiaomi 12 nebo zcela jiný telefon, ale to se dozvíme opravdu až za pár týdnů.

Kolegové z Letsgodigital navíc obvykle mají přesné informace. Telefon zachycený v tomto patentu má jasně viditelný zakřivený displej a velmi malý designový „průstřel“ pro selfie kamerku. Na zadní straně je pak velký obdélníkový modul fotoaparátu v levém horním rohu se čtveřicí svisle poskládaných senzorů. Vedle nich je pak nalevo dlouhý LED blesk. Při pohledu z profilu by ale foto modul neměl příliš vyčnívat a vypadá to na velmi decentní řešení. Na boku jsou pak viditelné ovládací prvky jako „kolébka“ hlasitosti a zapínací tlačítko. SIM slot tak asi bude schován na horní nebo dolní hraně telefonu.

O přesné výbavě Xiaomi 12 Ultra se stále spekuluje, ale OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí nebo procesor Snapdragon 898 jsou jasně dané. Určitě bude na výši i foto vybavení, kde bude hrát prim upravený 50 Mpx hlavní senzor. Budeme ale velmi zvědavi na doprovodné senzory, protože i tam se Xiaomi budou chtít vytáhnout. Ztráta prvenství v žebříčku DxOMarku je totiž určitě mrzí. Řada Xiaomi 12 by měla být oficiálně představena někdy na konci prosince s reálnou dostupností asi v lednu. Nu, budeme se těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.