Značka Vivo právem patří mezi největší čínské výrobce chytrých telefonů. U fanoušků boduje především tím, že systematicky uvádí na trh telefony napříč všemi třídami, od levných modelů přes stroje střední třídy až po vlajkové telefony. V poslední době se výrobce hodně soustředí na rozšíření své produktové řady Y. V rychlém sledu po telefonu Y50t nyní představil i model Vivo Y54s.

Hlavní specifikace a cena

Přestože telefon Vivo Y54s patří mezi ty levnější, má celkem zajímavý design a poměrně dobré parametry. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,51 palce, rozlišení 1600 ×720 pixelů a poměr stran 20:9. Obrazovka má užitnou plochu 89 %, za což mohou úzké rámečky a malý kapkovitý výřez pro přední kameru.

Telefon podporuje 5G sítě, a to díky použitému procesoru Dimensity 700. V rámci paměťové konfigurace zde najdeme 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. A jak se už u značky Vivo stalo hezkou tradicí, nechybí ani možnost virtuálního rozšíření RAM o 2 GB. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 18 W. Snímač otisků prstů leží na hraně a operačním systémem je Android 11 s nadstavbou OriginOS 1.0.

A nesmíme zapomenout ani na foto výbavu. Hlavní fotoaparát je poskládán do téměř čtvercového modulu a tvoří jej dva snímače a LED blesk. Primární senzor má rozlišení 13 MPix a světelnost f/2.2. Druhý snímač má 2 MPix a slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera dostala 8 MPix a světelnost f/2.0. Vivo Y54s jde na čínský trh v barvách Titanium Grey a Lake Blue a jeho cena je nastavená na 1699 jüanů, což je přesně 266 dolarů.