Po letošních vlajkových telefonech OnePlus 9 a 9 Pro si už pomalu můžeme ladit chutě na jejich nástupce. Samozřejmě stejně jako ostatní etablovaní výrobci chytrých telefonů už i OnePlus na nových telefonech pracuje a tipaři nás pravidelně zásobují zvěstmi o nich. Pravda je ale ta, že se zatím víc mluví o modelu OnePlus 10 Pro.

Nedávno jsme například měli možnost vidět nové renderované obrázky modelu OnePlus 10 Pro, které ukazují zajímavě řešený modul hlavního fotoaparátu. Také se už i spekulovalo o termínu představení nových vlajkových telefonů OnePlus. A na termín představení se podíváme i dnes, protože známý tipař Max Jambor na Twitteru zveřejnil harmonogram představení modelu OnePlus 10 Pro. Časová osa na obrázku jasně ukazuje, že telefon výrobce představí nejdřív v Číně a až pak na globálních trzích.

Ale abychom byli konkrétnější dodejme, že na čínském trhu by na oficiální představení mělo dojít v lednu/januári nebo v únoru/februári příštího roku. Konkrétní termín na ose, bohužel, zanesen není. Ale i tak je to dřív, než OnePlus zpravidla své telefony prezentuje. Jejich představení totiž probíhalo v březnu/marci nebo v dubnu/apríli. Zdá se, že dřívější uvedení je odpovědí na prezentaci vlajkových telefonů Samsung Galaxy S22. Globální uvedení telefonu pak proběhne v březnu nebo v dubnu. A ani v tomto případě není na ose zaneseno konkrétní datum. Je také zajímavé, že Jambor zmiňuje pouze Pro verzi chystaného vlajkového telefonu OnePlus. O standardní verzi mlčí. Je ale pravděpodobné, že oba telefony budou představeny současně.