Společnost Huawei na své včerejší akci představila kromě jiného i nové sportovní hodinky Huawei Watch GT Runner. Tím také rozšířila produktovou řadu Watch GT o další kousek po letošním modelu Watch GT 3. Nové hodinky mají stylový design a jak název napovídá cílí na aktivní sportovce. Pro ně jsou tu i optimalizované funkce a také konstrukce.

Design, parametry a funkce

Design hodinek Huawei Watch GT Runner nezapře, že jde o sportovní chronometr. A také konstrukce hodinek dává najevo, že primárně míří na sportovní aktivity. Pouzdro je vyrobeno z kompozitních vláken, rámeček je keramický a korunka je kovová. Díky tomu má chronometr vyšší odolnost proti opotřebení. Hodinky jsou navíc velmi lehké a váží jen 38,5 gramu. Řemínek je vyrobený z antibakteriálního silikonu, který odolá potu. Kruhový AMOLED displej je dotykový a má úhlopříčku 1,43 palce a na trh jdou hodinky jen ve velikosti 46 mm.

Slovo Runner v názvu naznačuje i speciálně navržené rozhraní pro běžce, které pokrývá různá profi data od tréninkové zátěže až po běžecký index. K dalším funkcím lze přistupovat v reálném čase a patří k nim monitoring tepové frekvence, sledování nadmořské výšky a nebo počasí. Velkou devizou hodinek Huawei Watch GT Runner je funkce určování polohy. Hodinky totiž mají patentovanou plovoucí externí anténu, která je uložena do pouzdra z polymerových vláken. Díky tomu je signál intenzivnější a i výkon antény je vyšší. Hodinky podporují GPS (L1/L5) Beidou, Glonass, Galileo a QZSS. Dále zde najdeme i podporu Wi-Fi a Bluetooth 5.2.

Výdrž a cena

Přesnou kapacitu baterie výrobce neudáví ale tvrdí, že bez úhony přežije 14 dní běžného používání a 7 dní intenzivního používání. V režimu GPS má baterie výdrž 20 hodin a 40 hodin vydrží v režimu ultra dlouhé výdrže při trailovém běhu. Najdeme zde i více než 100 cvičebních režimů s automatickou detekcí cvičení, monitoring spánku a monitoring okysličení krve. Nechybí ani odolnost do 5ATM, 32 MB RAM a 4 GB interního úložiště. Hodinky jsou kompatibilní se systémy HarmonyOS 2 a vyšší, Android 6 a vyšší a iOS 9 a vyšší. Na čínském trhu jdou hodinky do prodeje v šedé a černé barvě s cenou 2188 jüanů (zhruba 343 dolary). Předběžné objednávky už běží, prodeje začínají 26. listopadu/novembra.