O tom, že Xiaomi plánují poslat na trh pořádnou porci telefonů z řady Xiaomi 12 si už cvrlikají i vrabci na střeše. Kromě hlavní high-end (pravděpodobně) trojice modelů se má dostat i na model Lite a Mini. Minimálně jeden z nich má být údajně poměrně kompaktním telefonem s úhlopříčkou displeje pod 6 palců. Ale podle aktuálních informací jím nebude ten logičtější s názvem Xiaomi 12 Mini, který se dnes ukázal už i v čínské certifikaci 3C. Je v ní totiž jasně vidět 6.3-palcová úhlopříčka FullHD+ displeje. Takže k opravdovému „mini“ má poměrně daleko…

I když samozřejmě moderní designová kouzla umožňují skoro kompaktní rozměry i podobným telefonům. Díky minimálním rámečkům by tak teoreticky měl být rozměrově zhruba na úrovni 6-palcových telefonů. Konkrétně je pak v certifikacích zmiňován 6.28-palcový nezakřivený displej, což odpovídá předchozím informacím „leakstera“ @DCS. Hlavním tahounem telefonu má být procesor Snapdragon 870, který je stále velmi skoro nejlepší volbou pro vyšší střední třídu. Doplní ho také solidní porce LPDDR5 paměti a UFS3.1 úložiště.

Dále se spekuluje o 4200 mAh kapacitě baterie s podporou 67W nabíjení a dokonce i 50W bezdrátového nabíjení. Trojitý zadní fotoaparát zatím ale nenabídl přesnější informace. Telefon ale má dostat i 3D stereo reproduktory, NFC, IR blaster a spoustu dalšího, takže podle tvůrců půjde v podstatě o plnohodnotnou vlajkovou loď s malým displejem. Ani údajná cena nevypadá zle, i když mějte na paměti, že jde o čínské ceny. Základní 8GB+128GB verze by měla přijít na 564 dolarů, 8GB+256GB na 611 dolarů a nejvyšší 12GB+256GB pak na 674 dolarů. A prý je poprvé uvidíme na konci prosince nebo začátku ledna.