I když značka Vivo představila poměrně nedávno svou řadu Vivo X70 na indickém trhu, už se začíná mluvit o nástupnických telefonech. Řada Vivo X80 bude opět  patřit mezi to lepší, co Vivo produkuje a tipaři dokonce odhadují, že standardní model dostane vlajkový procesor Dimensity 2000.

Nu a protože MediaTek Dimensity 2000 uvede až na začátku příštího roku, je víc než jisté, že ani řada Vivo X80 nebude na světě před jeho představením. Tento odhad vlastně potvrdily i stránky 91Mobiles ve své poslední zprávě. Informace prý pochází z důvěryhodných zdrojů, takže i my ji takto zkusíme brát. V chystané řadě prý najdeme modely minimálně dva telefony, jmenovitě Vivo X80 Pro a X80 Pro Plus. Standardní model v sérii možná nebude. Tedy alespoň na indickém trhu. Tam se údajně telefony objeví buď na konci ledna/januára a nebo na začátku února/februára příštího roku.

Jaké ale mohou mít tyto telefony parametry se zatím neví. Ovšem přece jen něco málo víme o standardním modelu. Ten se sice asi v Indii neobjeví, ale přece jen bychom se ho mohli dočkat na jiných trzích. Už jsme zmínili, že s nejvyšší pravděpodobností dostane vlajkový procesor z dílen MediaTek, Dimensity 2000. Dále tipaři z Číny čekají i výtečnou foto výbavu v podobě primárního 50 MPix senzoru hlavního fotoaparátu. Snímač má prý velikost 1/1,3 palce a pěti osou stabilizaci VIS. Druhý snímač má 12 MPix a funguje jako teleobjektiv s dvojnásobným zoomem. Dále se prý dočkáme i displeje s rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Ale jako vždy berme tyto zvěsti s rezervou, protože nejsou nijak potvrzené.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.