Čínská kometa Realme si užívá opravdu záviděníhodní vzestup a v nastaveném kurzu rozhodně nehodlá nic měnit. A podle všeho se můžeme v příštím roce těšit hned na několik zásadních kroků z jejich strany. Pro začátek už nedávno ohlásili plány na vstup do prémiové kategorie telefonů a nebudou se bát ani modelů s (čínskými) cenami přesahujícími 800 dolarů. To ale možná bude jen vrcholek ledovce, protože se dnes objevily i první náčrtky designu pro ohebný telefony označený jako Realme GT 2 Fold. Podobným krokem by do high-endu vstoupili zcela automaticky.

Designový náčrtek samozřejmě není oficiální a zatím se o možnosti ohebného Realme GT 2 Fold nemluvilo nikde jinde. I tak jde ale o zajímavou zprávu, která si určitě zaslouží pozornost. Ohebný kloub vypadá velmi podobně jako u Samsungu Galaxy Z Fold 3 a stejně tak by měl telefon údajně mít dvojici displejů. Ten hlavní vnitřní je označen jako 8-palcový AMOLED a vnější pak jako 6.5-palcový AMOLED. Spekuluje se také o 120 Hz obnovovací frekvenci pro oba. K vidění je pak na náčrtku i zadní duální 50 Mpx + 50 Mpx senzor fotoaparátu a průstřel pro selfie kamerku. Vše bez záruky.

Ani to ale podle posledních zpráv není všechno v seznamu ambiciózních projektů Realme. Hovoří se také o jejich snaze o integraci selfie senzoru přímo pod displej, ale tam prý ještě mají pořádný kus práce. Každopádně jsou jejich výhledy pro rok 2022 velmi odvážné. Potvrzují to i samotní šéfové firmy, kteří své ambice o průnik do high-endu nijak neskrývají. A vzhledem k úspěšnému tažení značky v letošním roce jejich plány ani nevypadají nijak nereálně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.