Značka Vivo poměrně nenápadně uvedla na čínský trh telefon Vivo Y50t. Představení proběhlo bez většího humbuku možná i proto, že telefon zcela nezvykle nepodporuje 5G sítě. A to v době, kdy se etablovaní výrobci snaží na čínský trh posílat hromady levnějších strojů s 5G. Přesto můžeme říci, že nový model Vivo má celkem slušné parametry a vlastně ani cena není nijak přemrštěná. Proto se pojďme podívat, co nový telefon potenciálním kupcům nabízí.

Parametry a cena

Vivo Y50t má 6,58 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2480×1080 pixelů. Obnovovací frekvence je ale „jen“ 60 Hz. Kontrastní poměr dosáhl na 1500:1 a užitná plocha činí 90,72 %. Přední kamera leží v „díře“ v levém horním rohu displeje a má 8 MPix. Modul hlavního fotoaparátu je vertikální a sedí v levém horním rohu zadního panelu. Fotoaparát tvoří primární 48 MPix senzor a dva 2 MPix snímače, jeden z nich funguje jako makro objektiv a druhý slouží pro zachycení hloubky ostrosti.

Jak jsme už zmínili, telefonu chybí podpora 5G sítí. Důvodem je použitý procesor Snapdragon 720G, který Qualcomm představil na začátku loňského roku. Procesor v případě modelu Vivo Y50t doplnilo 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Nechybí ani v poslední době populární možnost virtuálního rozšíření RAM, a to o 4 GB. Interní úložiště lze také dále rozšířit pomocí microSD karty. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu nabíjení s výkonem 18 W. Konektivitu zastupuje 4G VoLTE, duální SIM, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS a 3,5 mm konektor pro sluchátka. Snímač otisků leží na hraně přístroje. Telefon běží na operačním systému Android 10 s nadstavbou OriginOS 1.0.

A v závěru se podíváme i na cenu, se kterou jde telefon v Číně do prodeje. Ta není vysoká a výrobce ji nastavil na 1399 jüanů, což je v přepočtu zhruba 219 dolarů. Na trhu jsou dvě barevné varianty, jmenovitě černá a modrá s barevným přechodem. Prodeje odstartují každým dnem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.