Produktová řada Nord společnosti OnePlus má být jakýmsi návratem k úplně původní strategii „zabijáků vlajkových lodí“. V rámci této řady je na trhu už několik telefonů a mezi nimi i loňský Nord N10 5G. Po roce se tedy sluší přezbrojit na nový model, kterým je OnePlus Nord N20. Opět půjde o telefon střední třídy s dobře vyladěným poměrem cena/výkon.

Design podle renderů

Přestože od společnosti OnePlus zatím žádné informace o telefonu OnePlus Nord N20 nemáme, tipaři a designéři se o něj už zajímají. A máme tu i první vlaštovku v podobě renderovaných obrázků, které zveřejnily stránky 91Mobiles ve spolupráci s designerem OnLeaks. Podle snímků můžeme na první pohled zjistit, že chystaný Nord N20 má přepracovaný vzhled ve srovnání s modelem Nord N10. A vypadá celkem zajímavě. Celkový tvar je hranatější a displej je plochý. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru.

Velká designová revoluce se ovšem odehrála na zadním panelu. Modul hlavního fotoaparátu totiž vypadá úplně jinak, než jsme u telefonů OnePlus zvyklí. Senzory fotoaparátu jsou volně ložené a jsou celkem tři. Dva snímače řazené pod sebou jsou velké a nalevo mezi nimi leží třetí malý senzor. Napravo pak leží LED blesk. Na pravé hraně najdeme napájecí tlačítko a na levé hraně vidíme kolébku hlasitosti a slot pro SIM karty. Spodní hrana je domovem pro konektor USB-C, mikrofon, mřížku reproduktoru a 3,5 mm audio jack. Na horní hraně je sekundární mikrofon.

Odhadované parametry

A ještě přidejme i pár parametrů, které by telefon OnePlus Nord N20 mohl mít. Je to 6,43 palcový AMOLED displej se snímačem otisků, procesor Snapdragon 695 a přední 16 MPix kamera. Hlavní fotoaparát prý tvoří 48 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Rozměry telefonu jsou 159,8 × 73,1 × 7,7 mm, přičemž v místě fotoaparátu tloušťka naroste na 9,6 mm. Zbývá tedy počkat na to, až telefon dostane potřebné certifikace a výrobce potvrdí termín uvedení. A to by údajně mohlo být už brzy.