Platforma Android TV pro chytré televize patří k tomu nejlepšímu na trhu, ale podle mnohých s k ní Google chová lehce macešsky. Podobně jako s Wear OS totiž novinek a zásadních změn není příliš mnoho a podpora v mnoha ohledech kulhá. Věci se ale možná pomalu mění k lepšímu, protože to vypadá, že tvůrci hodlají výrazně zjednodušit alespoň instalaci aplikací do systému. Mělo by se jednat o podobný postup předvedený na květnové Google I/O virtuální konferenci v květnu, kde jsme mohli vidět instalaci aplikací do Wear OS zařízení přímo přes telefon.

A s Android TV by mělo jít doslova o to stejné. Momentálně je totiž nutné pustit Play Store přímo na chytré televizi a pak v něm hledat a manuálně instalovat požadovanou aplikaci. Což je bez fyzické klávesnice a často bez hlasového asistenta dost nepraktické. Mobilní telefon má u sebe ale každý a instalace aplikace i pro Android TV přímo z něj vypadá jednoduše. Stačí jen u samotné instalace vybrat jedno ze synchronizovaných podporovaných zařízení. Momentálně už je tato funkce dokonce přímo uvolňována do oběhu, takže se jí dočkáme už velmi brzy všichni.

Majitelé Android TV se ale mají na co těšit i v souvislosti s chystaným systémem Android 12. Aktuální čerstvá beta verze nám totiž poodkryla některé novinky. A je nutné říci, že půjde o nejzásadnější změny za několik posledních generací. Například se konečně dočkáme renderingu UI přímo ve 4K rozlišení a nebudeme limitováni na FullHD a upscaling. Stejně tak potěší možnost dynamické změny obnovovací frekvence podle potřeby dané aplikace. Prostě a jednoduše jen pozitivní změny k lepšímu.