Už od začátku letošního roku proudí kuloáry informace o připravovaném vstupu Googlu na pole ohebných mobilních telefonů. O Pixel Fold se toho namluvilo a napsalo poměrně dost, včetně obrázků a souhrnu těch nejdůležitějších specifikací. Vydání se předpokládalo někdy na začátku roku 2022 a optimisté doufali v další informace o projektu během nedávného představení řady Pixel 6. To už ale proběhlo a jak známo, tak jsme se nic ve spojitosti s ohebnou novinkou nedozvěděli. A podle všeho za vším stojí kompletní zrušení projektu, tedy ty nejhorší pesimistické předpoklady.

Alespoň podle informací z Digital Supply Chain Consultants (DSCC). Podle nich už Google informoval o zrušení objednávek součástek pro Pixel Fold celou řadu dodavatelů a telefon tak nebude v dohledné době představen veřejnosti. To samozřejmě nemusí nutně znamenat kompletní zrušení projektu a může jít jen o odložení, které může mít několik důvodů. Jedním z nich může být i současná situace na poli s čipy, případně vyhodnocení nepřipravenosti na vstup do této kategorie. To jsou ale ty optimističtější myšlenky, protože odložení na neurčito stejně většinou znamená efektivně konec celého plánu.

Google ostatně nikdy oficiálně existenci Pixel Fold nepotvrdil, takže i jeho pravděpodobný konec pěkně zapadá co celého spekulativního rámce. Informace DSCC uvádí, že v Googlu nepanuje přesvědčení o konkurenceschopnosti jejich ohebného modelu na současném trhu. Samsung s Galaxy Z Fold 3 úspěšně tlačí ceny dolů a pro korejskou firmu by tak ztráta dalšího zásadního konkurenta v této oblasti byla požehnáním. Jejich dominance je totiž s ohebnými telefony opravdu znatelná a pro příští rok to vypadá, že se nebude měnit.