Letos značka Redmi představila hned dvě generace telefonů řady Note. První z nich, Note 10, dorazila na trhy na jaře a řada Note 11 je na trhu sotva pár týdnů. Nová řada Note obsahuje tři telefony, jmenovitě Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro Plus. Všechny tři stroje jdou na čínském trhu na dračku a pomalu se chystají na trhy globální, kam prý půjdou s procesory Snapdragon. Ovšem i když by se to mohlo zdát jako předčasné, CEO Redmi, pan Lu Weibing, se už začíná nenápadně zmiňovat o řadě Note 12.

Řada Redmi Note 11 v těchto dnech trhá prodejní rekordy, které se rozhodl zkontrolovat i CEO Redmi. Tvrdí, že za dva týdny se těchto telefonů prodalo víc než milion kusů, a to si samozřejmě pochvaluje. Dodává, že nabídka je natolik pestrá, že si skutečně každý z uživatelů může vybrat telefon podle svých potřeb a preferencí. Ale i přesto se nezapomněl fanoušků značky zeptat, jestli mají nějaké návrhy v souvislosti s budoucími produkty řady Note.

Na čínském Weibo proto položil tuto jednoduchou otázku a fanoušci ho doslova zavalili svými návrhy. Jeden z nich navrhoval použití procesoru Snapdragon 870. Jde jednoznačně o v tomto roce velmi populární procesor, který navíc i výrobci chytrých telefonů rádi používají. Čipset má totiž téměř vlajkové parametry za rozumnou cenu. A ani společnost Xiaomi a Redmi se mu nevyhýbají. Najdeme jej například u modelů Redmi K40 nebo u Xiaomi Mi 10S. A Xiaomi prý dokonce chystá další dva stroje s tímto čipsetem. Ovšem Weibing na fanouškův návrh na použití Snapdragonu 870 pro řadu Note odpověděl negativně. Tento čipset používá řada K a do budoucna s ním pro řadu Note Weibing nepočítá. Takže i když zatím nevíme, jaké parametry budou mít telefony další generace Redmi Note, víme, co mít nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.