Letos značka Redmi představila hned dvě generace telefonů řady Note. První z nich, Note 10, dorazila na trhy na jaře a řada Note 11 je na trhu sotva pár týdnů. Nová řada Note obsahuje tři telefony, jmenovitě Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro Plus. Všechny tři stroje jdou na čínském trhu na dračku a pomalu se chystají na trhy globální, kam prý půjdou s procesory Snapdragon. Ovšem i když by se to mohlo zdát jako předčasné, CEO Redmi, pan Lu Weibing, se už začíná nenápadně zmiňovat o řadě Note 12.

Řada Redmi Note 11 v těchto dnech trhá prodejní rekordy, které se rozhodl zkontrolovat i CEO Redmi. Tvrdí, že za dva týdny se těchto telefonů prodalo víc než milion kusů, a to si samozřejmě pochvaluje. Dodává, že nabídka je natolik pestrá, že si skutečně každý z uživatelů může vybrat telefon podle svých potřeb a preferencí. Ale i přesto se nezapomněl fanoušků značky zeptat, jestli mají nějaké návrhy v souvislosti s budoucími produkty řady Note.

Na čínském Weibo proto položil tuto jednoduchou otázku a fanoušci ho doslova zavalili svými návrhy. Jeden z nich navrhoval použití procesoru Snapdragon 870. Jde jednoznačně o v tomto roce velmi populární procesor, který navíc i výrobci chytrých telefonů rádi používají. Čipset má totiž téměř vlajkové parametry za rozumnou cenu. A ani společnost Xiaomi a Redmi se mu nevyhýbají. Najdeme jej například u modelů Redmi K40 nebo u Xiaomi Mi 10S. A Xiaomi prý dokonce chystá další dva stroje s tímto čipsetem. Ovšem Weibing na fanouškův návrh na použití Snapdragonu 870 pro řadu Note odpověděl negativně. Tento čipset používá řada K a do budoucna s ním pro řadu Note Weibing nepočítá. Takže i když zatím nevíme, jaké parametry budou mít telefony další generace Redmi Note, víme, co mít nebudou.