Od představení vlajkového procesoru Snapdragon 898 nás dělí už jen 15 dnů. Na 30. listopad/november totiž Qualcomm plánuje svůj technologický summit, na kterém nový procesor představí. Ovšem situace kolem chystaného čipsetu se trochu zamotala. Na trh půjde určitě, ale je možné, že mu výrobce přidělí úplně jiné jméno. Kódové označení „sm8450“ zůstává stejné, ale dojde ke změně obchodního názvu.

Qualcomm prý změnil schéma názvů svých vlajkových procesorů a začne s ním právě Snapdragon 898. Na tuto skutečnost upozornil náš už dobře známý tipař Digital Chat Station s tím, že známá konvence trojmístného číselného názvu je u konce. U nového názvu prý zůstane zachována jen číslice 8, což odkáže na status vlajkového čipsetu a za ním bude v označení číslo generace. Jak tedy může obchodní název v praxi vypadat? Zcela jednoduše, Snapdragon 8 Gen1. Zní to sice nezvykle, ale pamatovat se takový název možná bude lépe.

A aby toho nebylo málo, tak i další tipař, tentokrát Ice Universe tvrdí, že přejmenovávat bude i společnost MediaTek. Podle tipaře se vlajkový čipset Dimensity 2000 má nově jmenovat Dimensity 9000. Zbývá tedy otázka, zda i Samsung přejmenuje svůj Exynos 2200. A pokud se tipaři nemýlí, čeká nás doslova revoluce v pojmenování procesorů. Počkejme ale, až jak Qualcomm, tak i MediaTek tyto nové obchodní názvy svých vlajkových procesorů potvrdí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.