Chystaný high-end čipset Snapdragon 898 ještě ani nebyl oficiálně představen a už se v médiích rojí spekulace, který první telefon ho využije. Původně se sázelo na řadu Xiaomi 12, ale podle všeho by jim prvenství nakonec mohla opravdu vyfouknout Motorola. Už před pár dny se potichu hovořilo o možnosti debutu nové generace Snapdragonu s modelem Motorola Edge X a poslední zprávy to jen potvrzují. Prosincový termín představení je totiž už v podstatě jistý a minimálně o pád dnů (či dokonce týdnů) by měl předběhnout Xiaomi.

Motorola Edge X bude pravděpodobně shodná s modelem Edge 30 Ultra, jehož parametry už také kolují po internetu. Kromě Snapdragonu 898 bychom se tak měli dočkat třeba až 12 GB RAM nebo 256 UFS 3.1 vnitřní paměti. Parádní má být i 6.67-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením, certifikací HDR10+ a hlavně 144 Hz obnovovací frekvencí. Ambiciózní bude i hlavní sestava fotoaparátů s 50 Mpx + 50 Mpx + 2 Mpx senzory. Případě masivní 60 Mpx selfie kamerka. A špatně nezní ani 5000 mAh kapacita baterie se 68W nabíjení, nebo stereo reproduktory. Jen údajně plastové zpracování nezní úplně jako high-end.

Kromě toho ale také Motorola plánuje poslat na trh další vysoce ambiciózní model. Ten by měl být vybaven Snapdragonem 888 Plus a podle šéfů firmy nabídne překvapivě nízkou cenu. Strategie s využitím high-end čipů minulé generace za lákavé ceny sice není nijak nová, ale v podstatě vždy se velmi osvědčila. Tento neznámý telefon zatím není přesně identifikován. ale asi by měl také patřit do řady Edge. Možná se dočkáme ještě do Vánoc, protože snaha být první Motorolu určitě požene vpřed.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.