Nadstavba MIUI patří k těm nejoblíbenějším. Ovšem poslední verze, MIUI 12, v sobě nesla poměrně dost problémů, takže nakonec došlo na vydání jakési přechodové verze MIUI 12.5 místo nové plnohodnotné verze MIUI 13. Ale i té se nakonec dočkáme, a to i přesto, že vydání nové nadstavby se už nějakou dobu odkládá. Ještě před prázdninami totiž tipaři odhadovali, že Xiaomi svou nadstavbu představí během letošního srpna/augusta.

Prázdniny jsou již daleko za námi a MIUI 13 stále není na světě. Nicméně je tu příslib, že ji Xiaomi vydá ještě do konce letošního roku. A na její brzký příchod už pomalu začínají upozorňovat i zástupci společnosti. Například CEO Redmi, pan Lu Weibing, na čínském Weibo naznačuje, že nadstavba ve verzi MIUI 13 dorazí už brzy. Sice neuvádí přesný termín, ale zdá se, že do konce roku nová nadstavba skutečně bude.

Zvěst CEO Redmi samozřejmě vybízí k odhadům, že Xiaomi s vydáním MIUI 13 čeká na vydání vlajkového telefonu Xiaomi 12. Víme, že telefon může spatřit světlo světa v prosinci/decembri, tedy po představení procesoru Snapdragon 898. Skloubit tyto dvě prezentace je navíc velmi logické. Nová verze prý nabídne mnoho vylepšení. A je jasné, že nadstavba stojí na systému Android 12. Ale měla by běžet i na verzi Android 11. Očekává se i upravené uživatelské rozhraní, Smart toolbox, asistent přední kamery, MIUI Pure Mode a další nové funkce. A dokonce prý existuje i upravená verze pro zařízení Redmi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.