Velkou čínskou prodejní akci Double Eleven máme zdárně za sebou. Nyní se už všichni výrobci telefonů a dalších produktů z ranku mobilních technologií mohou plně soustředit na to nejlepší, co připraví pro další období. Poslední měsíce končícího roku a první měsíce roku nového jsou časem, kdy zpravidla dojde na uvedení vlajkových telefonů a také procesorů. Asi není třeba dodávat, že v tomto období očekáváme uvedení vlajkových čipsetů Snapdragon 898 a Dimensity 2000. S nimi se logicky pojí i vlajkové stroje Xiaomi 12 a také řada Redmi K50.

Dá se říci, že je jisté, že telefony Xiaomi 12 dostanou procesor Snapdragon 898, který Qualcomm uvede na konci tohoto měsíce. Naopak vlajkový procesor Dimensity 2000 půjde na trh později, a to zřejmě na začátku příštího roku. Tím se otevírá prostor pro jeho použití u telefonů, které se objeví v období od ledna/januára do dubna/apríla 2022. A je jasné, že v tomto čase bude představena i řada Redmi K50. V případě těchto telefonů už tipaři spekulují, že je výrobce osadí právě čipsetem Dimensity 2000. Ostatně na toto téma se zcela nenápadně na čínském Weibo vyjádřil i šéf Redmi, pan Lu Weibing. Svých fanoušků se totiž zeptal, co si myslí o procesoru Dimensity 2000.

Není zcela běžné, aby se vrcholový manažeři zmiňovali o produktech, které pak v budoucnu nechtějí použít. A to je také případ dotazu Lu Weibinga. Jistě by se neptal na názory na chystaný vlajkový čipset, kdyby jej pak Redmi nechtělo použít u některých svých telefonů. Navíc Redmi neprodukuje nějaké extrémně velké množství vlajkových strojů, ale modely řady „K“ k nim jistě patří. Je proto pravděpodobné, že vlajkový procesor společnosti MediaTek u některého z telefonů této řady použijí a nebo jím osadí herní verzi Redmi K50.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.