Telefon Oppo Reno 6 Lite? Teď, když už se začíná mluvit o řadě Reno 7? Ale jistě, protože model Oppo Reno 6 Lite se už brzy objeví na evropských trzích. A nejde o prý o žádný rebrand, ale o originální kousek, který rozšíří řadu Reno 6, vydanou na jaře letošního roku. A už víme i to, že Oppo tento stroj primárně představí na evropském trhu.

Něco málo o chystaném Oppo Reno 6 Lite už víme, protože tipaři nešetří informacemi. Ovšem podle zvěstí o parametrech a vlastně i co se designu týče, můžeme u tohoto telefonu najít odkazy na modely Oppo F19, F19s a nebo i na Oppo A74. Ale na druhou stranu, v dnešní době je velmi těžké, pokud se nemá jednat o originální vlajkový telefon, nekopírovat specifikace již daných telefonů. Pojďme se tedy podívat na Twitter a prověřit, co o designu modelu Oppo Reno 6 Lite říká známý tipař EvLeaks.

Design, a to si přiznejme, je prostě taková ta klasika letošního roku. Čelní panel s poměrně úzkými bočními rámečky, mírně širší brada a v levém rohu displeje „díra“ pro přední kameru. Zadní panel je taky starou známou klasikou. Dominuje mu obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači, kdy ten primární má rozlišení 48 MPix a následují dva 2 MPix senzory. Tolik tedy k designu a nyní si doplňme i další parametry, které už známe. Displej je typu AMOLED s FullHD+ rozlišením a proto v něm leží i snímač otisků prstů. Jako procesor prý výrobce použije Snapdragon 662 s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má mít kapacitu 5000 mAh a podporu 33 W nabíjení. Termín představení není známý, ale počítáme s tím, že na něj Oppo brzy upozorní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.