Kdy společnost Xiaomi představí svůj vlajkový telefon Xiaomi 12? To je otázka, která v poslední době hodně zaměstnává všechny tipaře. A vlastně i fanoušci společnosti už hoří zvědavostí. Zatím všichni svorně doufají, že Xiaomi jako první představí telefon se zbrusu novým vlajkovým procesorem Snapdragon 898. Ovšem na záda jí, zdá se, dýchá i společnost Motorola, která prý také už brzy v Číně uvede svůj vlajkový model Moto Edge X s tímto procesorem.

Samozřejmě boj může naplno vypuknout až poté, co Qualcomm procesor Snapdragon 898 uvede. Stane se tak na Qualcomm summitu, který vypukne 30. listopadu/novembra. Do té doby nemůže být ani Xiaomi 12 a ani telefon Motoroly představen. Proto bychom se mohli prvního stroje dočkat nejdříve na začátku prosince/decembra. Jistě by bylo fajn, kdy Xiaomi nějakým způsobe potvrdilo, nebo aspoň naznačilo, kdy svou novou vlajku představí.

Ovšem Xiaomi mlčí, takže se zatím zas musíme spolehnout na čínské tipaře, v tomto případě na starého známého Digital Chat Station. Ten opětovně tvrdí, že vlajková řada Xiaomi bude v Číně debutovat příští měsíc. Ale ani on zatím neuvádí přesný termín. Nicméně dodává, že chystané telefony dostanou nový procesor Qualcomm, což ale samozřejmě všichni tuší. Dominantní parametrem bude displej a také hlavní fotoaparát. Můžeme se tedy domnívat, že půjde o 2K AMOLED obrazovku s vysokou obnovovací frekvencí a 50 MPix senzor Samsung GN5. Takže musíme doufat, že Xiaomi už brzy uvede vše na pravou míru a aspoň naznačí, kdy telefony řady Xiaomi 12 představí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.