Pandemie koronaviru zvedla zájem o tablety. Proto mnoho společností, které své tablety už dlouho nepředstavily, naskočily na tuto vlnu zájmu a letos alespoň jeden tablet uvedly. A dokonce se do výroby tabletů vrhly i ty firmy, které ve svém portfoliu zatím žádný tablet nemají. Vzpomeňme například na značku Realme a jejich historicky první tablet Realme Pad. Na podobný kousek se chystá i společnost Oppo a připravuje svůj první tablet Oppo Pad.

Oppo zatím o svém prvním tabletu Oppo Pad taktně mlčí, ale o to víc se snaží tipaři. Minulý týden se na Weibo objevila reálná fotka tabletu, respektive jeho prototypu. A dnes tipař Digital Chat Station sdílí některé z jeho parametrů. Pojďme se proto podívat, na co bychom se mohli těšit. Tipař tvrdí, že tablet Oppo má 11 palcový LCD displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve foto výbavě prý najdeme 13 MPix zadní fotoaparát a přední kameru s rozlišením 8 MPix. Dodává, že LCD displej je určitým kompromisem pro udržení nižší ceny.

Uvnitř tabletu prý najdeme procesor Snapdragon 870. Doplní jej 6 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tyto informace pocházejí od jiného tipaře a jsou trochu v rozporu s tím, co tvrdí o nižší ceně Digital Chat Station. Požitý procesor a vyšší kapacity pamětí mohou cenu zařízení naopak zvednout. Operačním systémem bude Android 12 s nadstavbou ColorOS 12. Uživatelské rozhraní má být přizpůsobené tabletům s funkcemi jako je dokovací lišta a nebo widgety na ploše. Ale vraťme se ještě k odhadované ceně, protože i ta se dnes objevila na síti. Údajně se má pohybovat kolem 2000 jüanů, což je zhruba 313 dolarů. Zároveň ale musíme dodat, že Oppo zatím nepotvrdilo ani prodejní název tabletu, ani jeho parametry a dokonce ani termín představení.