Je sotva pár dnů, co tipaři vynesli na světlo, že společnost Motorola chystá nový telefon Moto Edge X. Ovšem vzápětí na to se objevily i zvěsti o telefonu Motorola Edge 30 Ultra. Nabízí se proto otázka, zda jde o dva různé stroje, nebo jen jeden, který má pro různé trhy různé názvy. Dnes to vypadá, že druhá varianta je správná. V Číně nový telefon výrobce představí s názvem Moto Edge X a na další trhy půjde s názvem Edge 30 Ultra.

Jak o modelu Moto Edge X, tak i rebrandu Motorola Edge 30 Ultra jsme se už nedávno zmiňovali. V obou případech tipaři svorně odhadovali, že jde o vlajkový stroj s procesorem Snapdragon 898. Odhadovali i to, že čínská verze bude už brzy představena. Teoreticky by tak mohla předběhnout telefon Xiaomi 12 v honbě za prvenstvím v použití nového vlajkového procesoru Snapdragon. Na potvrzení odhadu si ale musíme chvíli počkat, protože Qualcomm svou novou vlajku uvede až na konci tohoto měsíce. Ovšem dnes nám nic nebrání podívat se, jak by mohl telefon Motorola Edge 30 Ultra vypadat.

Design telefonu

Stránky 91Mobiles se opět spojily se známým designérem, který si říká OnLeaks a zveřejnily několik renderů s designem telefonu Edge 30 Ultra. Samozřejmě k nim přidaly i několik parametrů. Podle nich má telefon 6,6 palcový plochý OLED displej s tenkými symetrickými rámečky. Ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední 60 MPix kameru. Obrazovka má prý obnovovací frekvenci 144 Hz a podporuje HDR10+.

V levém horním rohu zadního panelu je vertikální modul hlavního trojitého fotoaparátu. Údajně jej tvoří dva 50 MPix snímače a doplňkový 2 MPix senzor. Na zadním panelu je sice notoricky známé logo Motoroly, ale tentokrát nefunguje jako snímač otisků. Ten je totiž integrován do displeje. Na pravé hraně je tlačítko napájení a kolébka hlasitosti. Na spodní hraně je port USB-C a mřížka reproduktoru. Zdá se, že 3,5 mm audio jack zde chybí. Kromě procesoru Snapdragon 898 se očekává 8/12 GB operační paměti, 128/256 GB interního úložiště a 5000 mAh baterie s rychlým nabíjením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.