Letošní rok byl pro taiwanský Mediatek rozhodně velmi úspěšný a firma se dokázala vyšplhat na samotné čelo pelotonu. Překonali své velké konkurenty a stali se oficiálně největšími producenty mobilních čipsetů na světě. Na tomto úspěchu se ale z drtivé většiny podílí křemíkové zázraku nižší, střední a maximálně vyšší střední třídy. Opravdový high-end Mediateku prostě chybí a nemohli tak zatím přímo konkurovat nejvýkonnějším kouskům od Qualcommu nebo Samsungu. To by se ale mělo brzy změnit, protože chystaný čipset Dimensity 2000 neplánuje být jen do počtu.

Potvrzuje to i dnešní zpráva od zavedeného a výborně informovaného „leakstera“ Ice Universe. Ten totiž sdílel obrázek s výsledkem neznámého telefonu v benchmarku Antutu a podle jeho slov se jedná právě o prototyp s Mediatekem Dimensity 2000. Výsledné skóre 1.002.220 bodů prolomilo magickou milionovou hranici a samotný benchmark zobrazuje varování, že se jedná o výkon mimo současné limity. Kromě toho se také nejedná o potvrzený výsledek, ale vzhledem ke zdroji bych mu spíše věřil. Pokud se jedná jen o prototyp, tak jsou dosažená čísla ještě impozantnější, protože se vše ještě bude optimalizovat.

Z nové generace čipsetů by se jako první měl veřejnosti představit Snapdragon 898, který bude uveden ještě do konce roku. A jako první po něm pravděpodobně sáhnou Xiaomi s řadou Xiaomi 12. V únoru by pak měl debutovat v řadě S22 nový Exynos 2200 od Samsungu s grafikami AMD. Mediatek s Dimensity 2000 dorazí s největší pravděpodobností také v lednu nebo únoru příštího roku a uvidíme, kdo ho použije v telefonech jako první. Favority jsou momentálně hlavně Realme, Oppo, Viva a IQOO.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.