Společnosti Qualcomm a MediaTek chystají své vlajkové procesory a stejně je na tom i Samsung. O jejich vlajkovém procesoru Exynos 2200 se mluví už poměrně dlouho, a to hlavně v souvislosti s tím, že jej dostanou telefony řady Galaxy S22. Procesor zatím prošel testy Geekbench, kde poměrně slušně zabodoval. Ale daleko víc se tipaři zmiňují o jeho grafickém výkonu, který je prý na špičkové úrovni. Výborný výkon GPU je prý dán především architekturou RDNA 2 od AMD.

Na grafiku procesoru Exynos 2200 se zaměřil i tipař Tron, který na Twitteru zveřejnil výsledky benchmarkových testů GPU. Výsledky ukazují, že šesti jádrová GPU AMD s RDNA 2 má až o 31 až 34 % lepší výkon ve srovnání s procesorem Exynos 2100. Není to nějak extrémní nárůst výkonu, ale není to ani málo. Musíme totiž vzít v potaz, že běžné mezigenerační zlepšení výkonu se pohybuje v relacích 20 až 25 %. A to ať už u GPU nebo CPU.

Ovšem trvalý výkon, nebo ,chcete-li, výkonnostní metriky za určitou dobu už tak dobře nevypadají. Jejich zvýšení se pohybuje mezi 17 až 20 %. To ale může naznačovat, že jde o výsledky prototypu, které se po odladění hardware a software zlepší. Výkon GPU v 3DMark je také vyšší, ovšem ve srovnání s procesorem Snapdragon 888 a ne s chystanou vlajkou Snapdragon 898. Ovšem analytici se domnívají, že grafický výkon nových procesorů bude v podstatě srovnatelný. Tipař dále upozorňuje i na to, že čipset Exynos 2200 využívá novou architekturu ARMv9, která cílí na umělou inteligenci, strojové učení a bezpečnost. Lze proto předpokládat, že v tomto směru si Exynos 2200 povede dobře. Důležité ale bude to, jak si nový procesor společnosti Samsung poradí v praxi ve srovnání s jeho největšími konkurenty, čipsety Snapdragon 898 a také Apple A15.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.