K letošnímu informačnímu koloritu už neodmyslitelně patří zprávy o telefonu Samsung Galaxy S21 FE. Jeho uvedení se snad už půl roku odkládá. V mezičase se na síti objevují protichůdné informace o jeho úplném zrušení. Za pár dnů nás tipaři zas přesvědčují o tom, že Samsung telefon vydá v dohledné době. A to jen proto, aby za krátký čas přišla zvěst, že telefon je sice ve výrobě, ale je ho vyrobeno tak málo, že se představení opět odkládá.

Poslední zvěst dorazila před pár dny a podle ní jihokorejský výrobce představí model Samsung Galaxy S21 FE na začátku ledna/januára 2022. A aby toho nebylo málo, máme tu dnes další info. Telefon Galaxy S21 FE totiž prošel testy Geekbench, a to s procesorem Exynos 2100. To nás ale už nepřekvapí, protože víme, že Samsung chystá na trh dvě verze. Jednu právě s Exynosem 2100 a druhou se Snapdragonem 888. Každá z nich půjde do prodeje na jiných trzích.

Ale vraťme se k testům Geekbench. Telefon Galaxy S21 FE byl testován pod kódovým označením SM-G990E s již zmíněným procesorem Exynos 2100. Dále s 8 GB operační paměti a nejnovějším systémem Android 12. Z výpisu dále vyčteme, že CPU má jedno jádro s taktem 2,91 GHz, tři jádra s taktem 2,81 GHz a čtyři jádra s taktem 2,21 GHz. Skóre dopadlo následovně. V Single-core testu nasbíral telefon 1096 bodů a ve více jádrovém testu pak 3387 bodů. Nu a vzhledem k tomu, že telefon má za sebou už i některé z potřebných certifikací, nezbývá než doufat, že na jeho uvedení skutečně jednou dojde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.