Zajímavých modelů 3D tiskáren je momentálně na trhu skoro nepřeberné množství, takže výběr rozhodně není jednoduchý. Na druhou stranu výrazně pokročily nabízené parametry a hlavně razantně klesly i ceny. Pořízení velmi výkonného kousku je tak dostupné v podstatě každému domácímu nadšenci. A dnes se nám na Aliexpressu urodila dvojice skvělých 3D tiskáren s parádními akčními cenami i parametry. Navíc jsou k mání přímo z českého skladu bez dalších problémů a doplatků

Creality Ender-3 je další domácí 3D tiskárnou, která vám dorazí v rozebraném stavu. Vy si ji tak musíte sami doma sestavit. Může však nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů). Nová technologie magnetického přichycení pak řeší často problematické odstraňování již hotového 3D modelu. A rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře. Pořídíte ji momentálně jen za 192.39 dolarů.

U Anet A8 Plus jsme se v porovnání s minulou generací dočkali větší plochy na 3D tisk – 350x300x300 mm, vylepšené konstrukce s použitím lepších materiálů k lepší stabilitě a strukturální pevnosti, nová je také základní deska a heatbed stejně jako vstup pro tiskové vlákno a další. Zachován zůstal LCD ovládací displej, silný 360W zdroj, široká podpora tiskových strun a hlavně i jednoduché ovládání. Tiskárna je dodávána jako DIY, tedy v režimu „sestav-si-sám“, takže si majitel vyhraje už při samotném kompletování. A cena je momentálně pouhých 160.72 dolarů.