High-end řada Xiaomi 12 patří k nejočekávanějším telefonům současnosti a optimisté doufají v její představení ještě do konce roku. To realističtější pak počítají spíše s lednovým termínem, ale to už je v podstatě také skoro za dveřmi. Oficiálních informací o telefonu zatím moc není, takže se musí nadšenci vyřádit hlavně s pomocí vlastní fantazie. Už jsme tak měli možnost vidět některé zajímavé koncepty a rendery s designem telefonu z několika různých zdrojů. Dnes si můžeme odškrtnout další na Xiaomi 12 Ultra, pocházející z designérské dílny HoiINDI. A tvůrce si s ním pořádně vyhrál, protože jde o hezké 3D preview video.

Samozřejmě nejde o nic založeného na oficiálních materiálech, ale spíše jen o fanouškovská očekávání a fantazie. Podle tohoto konceptu by mělo Xiaomi 12 Ultra v zásadě designově vycházet z minulé generace Mi 11 Ultra. Ale najít se dá i nezpochybnitelný vliv Mi MIX 4. K vidění je tak například i sekundární poměrně velký displej na zadní straně telefonu, který rozměrově zrcadlí modul zadního fotoaparáte vedle něj. Za pozornost stojí také velké zakřivení hran telefonu a absence rušivých prvků na přední straně. Jednoznačně se tak tipuje na využití selfie fotoaparátu integrovaného přímo pod displej.

Popisky samotného video pak hovoří i o prvenství ve využití Snapdragonu 898 a přítomnosti revolučního 200 Mpx hlavního senzoru. V obou případech jde ale jen o nepodložené spekulace. Snapdragon 898 sice telefon určitě mít bude, ale s prvenstvím to ještě není zdaleka jisté. U 200 Mpx foto senzoru pak panují ještě větší pochybnosti, protože existuje hned několik teorií o foto-výbavě telefonu. Kromě toho se také prý uvažuje i o 200W technologii rychlo-nabíjení, ale ta prý bude k dispozici až v polovině příštího roku. Tak uvidíme.