Další z telefonů pro příští rok, na které se jistě těší spousta fanoušků a příznivců společnosti OnePlus, jsou modely OnePlus 10 a OnePlus 10 Pro. O obou chystaných strojích se už nějakou dobu mluví, ale přece jen víc v kurzu je model Pro. Proto se na něj podíváme i dnes, a to přímo na nové renderované snímky zadního panelu.

Je pravda, že nějaké náznaky designu telefonu OnePlus 10 Pro jsme měli možnost už kdysi vidět, ale nové rendery vypadají opravdu velmi dobře. Je to především vzhled hlavního fotoaparátu, který je docela unikátní. Dokonce by se dalo říct, že u OnePlus jsme zatím nic takového neviděli. Samozřejmě určitou inspiraci telefony Samsung Galaxy S21 tu najdeme. To hlavně u přechodu modulu fotoaparátu do hrany přístroje. Ale přesto modul fotoaparátu vypadá jinak než u telefonů Galaxy.

Nové renderované snímky pocházejí z dílničky známého designéra a tipaře, který si říká OnLeaks. A prý jsou založeny na skutečném vzhledu chystaného telefonu. Ovšem z minulosti víme, že OnePlus si vždy připraví několik prototypů z různým designem a z nich nakonec vybere ten nejlepší. A to se může stát i v tomto případě, i když tento vzhled zadního panelu je velmi pohledný. V modulu fotoaparátu jsou uloženy tři senzory a LED blesk. Žádný ze senzorů ale podle ohraničení není periskopový, i když i o tom se už spekulovalo.

V rámci dalších parametrů prý můžeme počítat s 6,7 palcovým Fluid AMOLED displejem s rozlišením 1440×3215 pixelů a jemností 526 ppi. Dále se čeká 5000 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení. Použití procesoru Snapdragon 898 asi nepřekvapí. Nu a interní úložiště prý má dvě verze, a to 128 GB a 256 GB. Operační paměť dosáhne až na 12 GB. Představení řady OnePlus 10 může proběhnout v prvním kvartálu příštího roku.