Řada telefonů Edge od Motoroly je mezi fanoušky velmi oblíbená a zejména minulá generace Edge 20 se prodávala velmi solidně. Příznivci značky tak už netrpělivě čekají na představení jejího nástupce, který by měl spatřit světlo v dohledné době. Aktuální odhady zasvěcených analytiků tipují lednové datum uvedení na trh (tedy leden 2022) a řada Motorola Edge 30 by měla mít hned několik rozdílných modelů. Tím nejvyšším má být Edge 30 Ultra a právě poměrně podrobné specifikace tohoto kousku se dnes dostaly na internet. A byla by samozřejmě škoda se na ně nepodívat podrobněji…

Informace pochází ze serveru TechnikNews a vypadají velmi věrohodně. Telefon je údajně označen modelovým názvem XT-2201 a kódovým „Rogue“. Teoreticky se jedná o shodný model s nedávným únikem informací o Moto Edge X. A výbava vypadá na první pohled více než slušně. Velký 6.67-palcový OLED displej by totiž měl dostat 144 Hz obnovovací frekvenci a certifikaci HDR10+. Uvnitř bychom pak měli najít čipset Qualcomm SM8450, tedy Snapdragon 898. Doplnit by ho pak mělo 8 GB/12 GB LPDDR5 RAM a 128 GB/256 GB vnitřní UFS 3.1 paměti.

Za pozornost bude ale stát i foto výbava telefonu. Zadní fotoaparát bude trojitý s hlavním 50 Mpx senzorem OV50A s OIS, 50 Mpx ultra-wide Samsung JN1 a 2 Mpx senzorem pro hloubku pole. Ale hlavní pozornost poutá 60 Mpx selfie kamerka s možností natáčet 4K videa. To se jen tak nevidí. Solidní bude i 5000 mAh kapacita baterie a 68W nabíječka bude prý přímo v balení. Zpracování telefonu ale bude údajně plastové s částečnou IP52 voděodolností. Potěší i přítomnost 3.5 mm jacku nebo speciální hardwarového tlačítka pro Google Assistant. Tak uvidíme, na kolik takový kousek přijde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.