Nedávno představený čistící hadřík od Applu už si za krátkou dobu existence stihl vybudovat skoro legendární reputaci. Ostatně s oficiální cenou 19 dolarů (nebo dokonce 590 Kč u nás) to ani nemůže být jinak. Kromě vyčištění displeje tak od něj možná mnozí očekávají i světelnou show nebo uvařenou večeři. Tvůrci ale oficiálně slibují jen speciální nano-texturu a tajné složení jemného materiálu, které nepoškrábe žádný displej. Testy šikulů z iFixit sice žádné extra rozdíly mezi klasickým čistícím hadříkem nenalezly, ale třeba jde opravdu o jablečný magický zázrak.

Každopádně však jablečný čistící hadřík neunikl orlímu zraku čínských obchodníků. A v čínských obchodech tak jde momentálně na dračku jejich varianta, která je samozřejmě k mání za drasticky nižší cenu. Prodejce také explicitně tvrdí, že se jedná o zcela stejný hadřík pocházející ze stejné továrny jako kusy Applu. Jediným reálným rozdílem je tak údajně absence jablečného loga. Potvrdit toto tvrzení zatím nebylo možné, ale v zásadě bych to tomu ani příliš nedivil. Čínské továrny často produkují pro velké značky tuny produktů, na které se pak jen nalepí to správné logo.

Na čínském trhu se oficiální Apple hadřík prodává za lidových 23 dolarů a domácí varianta to dokázala srazit skoro na desetinu. V přepočtu je totiž k mání za 2.63 dolaru a navíc má ještě jeden trumf v rukávu. Originál se totiž ze zcela záhadných důvodů okamžitě vyprodal a čekací doby se potáhnou až do ledna. To čínská verze je k mání ihned a s velkou pravděpodobností by laik rozdíl ani nepoznal…