V souvislosti s tím, jak se pomalu posunujeme ke konci letošního roku, nacházíme na síti čím dál tím víc informací o chystaném vlajkovém telefonu Xiaomi 12. Aby taky ne, vlajkové stroje Xiaomi mají silnou fanouškovskou základnu a popularitu. K tomu ještě musíme připočíst i to, že stejně jako loni, tak i letos tipaři očekávají uvedení standardní verze telefonu ještě před koncem roku.

Samozřejmě pokud se bavíme o telefonu Xiaomi 12, bavíme se zároveň i o procesoru Snapdragon 898. Tím totiž bude vlajková řada Xiaomi osazena. O tento prémiový čipset mají zcela logicky zájem i další výrobci telefonů. A mnoho z nich chce být mezi prvními, kteří jej použijí. Ale kdo bude tím úplně prvním? Tipaři odhadují, že prvenství si opět odnese Xiaomi. Prý svou prezentační akci uspořádá na konci roku, nebo hned na začátku roku 2022.

Ovšem podle čerstvých zvěstí údajně můžeme čekat, že telefon Xiaomi 12 nebo dokonce celou řadu výrobce představí zároveň jak v Číně, tak i na globálních trzích. Globální verze modelů Xiaomi 12 a 12 Pro totiž prošly certifikací EEU s kódovými označeními 2201122G a 2201123G. První model má také i certifikaci BIS. Obě certifikace naznačují, že uvedení telefonů může proběhnout poměrně brzy. Ostatně víme, že telefony jsou už nyní připraveny pro sériovou výrobu. Jako vždy ale počkejme na to, až výrobce potvrdí, kdy a kde přesně telefony představí.