V poslední době nás tipaři začínají upozorňovat na chystané telefony řady Oppo Reno 7. Jejich představení prý proběhne ještě v tomto měsíci. Ovšem v listopadu/novembri se dočkáme i telefonu Oppo Reno 6 Lite, který doplní řadu Reno 6 uvedenou na jaře. A dobrou zprávou je určitě i to, že tento telefonu výrobce představí nejdříve na evropském trhu.

Protože uvedení telefonu Oppo Reno 6 Lite proběhne v Evropě už brzy, můžeme na Twitteru najít hlavní parametry tohoto stroje. Specifikace i s krátkým videem zveřejnil tipař Sudhanshu Ambhore. Takže pojďme se podívat, co pro nás, Evropany, Oppo připravilo. Telefon má AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a „dírou“ pro přední kameru. V obrazovce leží i snímač otisků prstů. Tipař ale, bohužel, neuvádí velikost displeje.

Baterie modelu Reno 6 Lite má slušnou kapacitu 5000 mAh a navíc podporuje i rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Čekat můžeme i zatím nespecifikovaný procesor Snapdragon. Doplní jej 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Oppo přidá i populární možnost virtuálního rozšíření RAM až o 5 GB. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 48 MPix senzorem a dvěma 2 MPIx snímači. Jeden funguje jako makro objektiv a druhý slouží pro snímání hloubky ostrosti. Mezi funkcemi najdeme podporu AI nebo noční režim. Design je ve stylu Reno Glow a nechybí ani funkce FlexDrop a Emergency SOS. Další z tipařů ovšem tvrdí, že Reno 6 Lite je pouze rebrandem modelu Oppo F19, který debutoval na jaře v Indii.