Značka Honor má evidentně napilno, protože se dnes v certifikacích čínské agentury 3C objevilo hned několik jejich telefonů. Vůbec poprvé byly zmíněny modely jako Honor 60 a Honor 60 SE, takže divoké spekulace o brzkém představení možná nakonec nejsou až tak nereálné. Kromě toho se ale ještě v listingu certifikace objevily i kousky Honor Magic 4 a Honor X30. Právě posledně jmenovaný by měl teoreticky být vůbec prvním na trhu a spekuluje se ještě o listopadovém termínu vydání. Samozřejmě bez oficiálního puncu potvrzení.

Honor X30 by měl být finálním kouskem této série, protože první dva modely se ukázaly už na konci října. Ale už názvy Honor X30i a X30 Max dávaly najevo, že základní verze telefonu někde musí existovat. A telefon by měl podle všeho být debutem nového procesoru Snapdragon 695. Ten bude vylepšenou verzí existujícího SD690 a měl by nabídnout zhruba 15 % nárůst výkonu CPU a 30 % grafiky. To zní na „malý“ update velmi nadějně. Telefon by měl údajně dostat také trojitý zadní fotoaparát se 48 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx senzory a displej s designovým „průstřelem“. Jen zatím netušíme jeho přesnou úhlopříčku.

Celá řada „X“ je totiž poměrně přerostlá a dvojice existujících modelů rozhodně nepatří ke kompaktním telefonům. Honor X30i má 6.7-palce a Honor X30 Max pak dokonce 7.09-palce, což úspěšně atakuje staré tablety. Oba kusy jsou ale postaveny na platformě Mediateku (Dimensity 810, respektive Dimensity 900). Základní verze tedy nabídne krok stranou a čipset od Qualcommu. Uvidíme, jak budou vypadat i další možné změny v porovnání s již dostupnými modely. Cena by také teoreticky měla být mezi dvěma sourozenci.