Je už veřejným tajemstvím, že společnost Samsung pracuje na svých vlajkových telefonech Galaxy S22. Na před pár dny tipaři avizovali, že telefon jsou již v sériové výrobě. Ta je ale zatím omezená jen na některé komponenty. Každopádně do oficiálního představení vlajkové série zbývá pořád dost času. Uvedení totiž podle předchozích informací proběhne v lednu/januári příštího roku. A to v podstatě potvrdil i známý tipař Jon Prosser, který na Twitteru zveřejnil, že předobjednávky telefonů odstartují na začátku února/februára.

Ale abychom byly poněkud konkrétnější dodejme, že Prosser tvrdí, že předobjednávky řady Samsung Galaxy S22 začnou 8. února a prodeje poběží od 18. února. Ale jako vždy musíme tuto informaci brát s rezervou, protože nic není oficiálně potvrzeno. Nicméně kromě této zprávy sdílí tipař i reálnou fotku modelu Galaxy S22 Ultra, respektive jeho zadního panelu. Ze snímku je zřejmé, že telefon má zakřivené hrany a nikoli ploché, jak se dříve spekulovalo.

Fotka také potvrdila, že na spodní hraně přístroje je slot pro stylus S Pen. Dále vidíme i hlavní fotoaparát se čtyřmi senzory, které tentokrát nejsou seskupeny v modulu, ale mají takzvaný „kapkovitý“ design. V rámci rozlišení jednotlivých snímačů můžeme očekávat primární 108 MPix senzor a 12 MPix širokoúhlý objektiv. Doplní je i dva 10 MPix teleobjektivy, kdy první z nich podporuje 3× zoom a druhý 10× zoom. Sestavu dále rozšiřuje i LED blesk a modul laserového autofokusu. Ovšem opět musíme tento snímek brát s rezervou, protože se může jednat o předprodukční kus.