Fanoušci Realme mají v poslední době opravdové žně, ale pomalu se začínají těšit na další high-end model. Tím by mělo být Realme GT 2 Pro, které se už objevilo v několika certifikacích (jako třeba EEC), nebo v listingu IMEI. Telefon by měl být představen hned někdy na začátku roku 2022 a známý leakster Digital Chat Station už se podělil i o údajné ceny tohoto kousku. Podle něj by měly začínat v přepočtu zhruba na 625 dolarech a speciální varianta vyšplhá na zhruba 780 dolarů. Mluvíme samozřejmě o čínských cenách, takže ty globální budou zcela odlišné.

Realme GT 2 Pro má být zatím nejvýkonnějším modelem značky a pod kapotou má mít procesor Snapdragon 888 Plus 5G. V době vydání už asi sice bude dostupná i nová generace výkonnějšího Snapdragonu 898, ale určitě ho bude zásadní nedostatek. Volba SD888 Plus tak může být prorocká, protože se stále jedná o parádní kousek křemíku s dostatkem výkonu. Doplnit by ho pak mělo v základní verzi 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 5000 mAh by měla jít dobíjet 65W nabíjením. V době vydání tak asi nepůjde o úplný high-end, ale solidní vyšší střední třídu.

Telefon by dále měl dostat 6.51-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a určitě i vyšší obnovovací frekvencí. Potvrzena byla v zásadě také i integrovaná čtečka otisků prstů. Foto-sestava by měla zahrnovat trojici senzorů s hlavním 108 Mpx kouskem a 8 Mpx + 5 Mpx doplňkovými. Případně 32 Mpx selfie kamerku. Podle všeho nepřijdeme ani o 3.5 mm audio jack a další drobné bonusy. Uvidíme, jak na tom bude globální cenovka, protože konkurence je neúprosná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.