Korejský Samsung už se pomalu začíná připravovat na představení nové generace vlajkových modelů řady „S“. To by mělo proběhnout hned někdy na začátku ledna a řada by měla zahrnovat jako obvykle trojici modelů telefonů. Tím nejvyšším bude Samsung Galaxy S22 Ultra, o kterém už jsme měli možnost přečíst celou řadu lehce kontroverzních novinek. Tou hlavní byly asi spekulace o nevalném pokroku u fotoaparátu, který by měl být v zásadě stejný, jako u minulé generace. Na druhou stranu by se měl vylepšení dočkat displej telefonu a dostat ještě vyšší jas než v minulosti.

Na webu se už dnes také objevily i první živé snímky tohoto modelu a jde s největší pravděpodobností o inženýrské prototypy. Fotografie pochází z celkem věrohodných zdrojů, takže se jim dá docela i věřit. Potvrzují například zakřivený displej, případně nový design zadního modulu fotoaparátu. Senzory by měly být uspořádány do tvaru písmena „P“ a budou hned čtyři. Pátý kruhový modul je pak určen pro LED blesk a laserový autofokus. Na dolní hraně telefonu je pak k vidění místo k zasunutí stylusu S-pen, který bude nedílnou součástí nejvyšší verze. A třeba hned i rovnou v balení…

This slideshow requires JavaScript.

Galaxy S22 Ultra samozřejmě nabídne jeden z procesorů Snapdragon 898 / Exynos 2200 a fandové jsou zvědavi hlavně na ten druhý s grafikou od AMD. Zmíněná sestava fotoaparátů by měla zahrnovat hlavní 108 Mpx senzor, 12 Mpx ultra-wide, 10 Mpx telefoto s 3x zoomem a další 10 Mpx telefoto s 10x optickým zoomem. Třeba Samsung zapracuje alespoň na softwarové stránce věci, abychom se dočkali většího pokroku. Na dnešní dobu bude mít řada S22 i lehce poddimenzované 45W nabíjení. Ale s tím se dopředu počítá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.