Čínský Honor oficiálně představil svoji aktuální vlajkovou řadu telefonů Honor 50 v červnu letošního roku, ale k nám se tyto kousku dostaly až v posledních dnech. Proto se dnešní informace o možném brzkém příchodu příští generace Honor 60 zdají jako nereálné sci-fi. Jeden ze zavedených čínských bloggerů se totiž dnes na sociální síti Weibo zmínil o přesném termínu představení právě nové řady. Jeho příspěvek je sice extra krátký a sám zmiňuje, že jde o předběžné info, ale i tak je datum 1. prosince velmi překvapivé.

Na druhou stranu se produkční a vývojové cykly velkých značek stále znatelně zkracují a Honor navíc má potřebu dohánět výpadek. Po osamostatnění od mateřského Huawei jim totiž trvalo hezkých pár měsíců, než se dostali do provozní teploty a předvedli nám další  telefony z jejich dílny. Ale prosincový termín se i tak zdá zcela šibeniční, protože se Honor 60 ještě ani neukázal v žádných certifikacích a veškeré i zákulisní informace jsou velmi skoupé na detaily. Osobně tak této zprávě moc velkou důvěryhodnost nepřikládám. Pravděpodobnější je tak představení až v hloubi příštího roku.

Ve spojitosti s výbavou příští generace Honor 60 se spekuluje o možné dvojici modelů, který by využívaly Snapdragon 870 a Snapdragon 898. Dále se pak hovoří i čtveřici senzorů zadních fotoaparátů pro základní verzi a pětici u Pro varianty, ale opět jde o zcela nepotvrzené informace. Aktuální řada Honor 50 je stále ještě příliš čerstvá (zejména na našem trhu), takže opravdu velmi pochybuji o validitě dnešních spekulací celkově.