O tom, že Google chystá vlastní ohebný telefon Pixel si už cvrlikají i vrabci na střechách. A po nedávném představení řady Pixel 6 se vývojové oddělení firmy bude moct vrhnout plně právě jen na tento projekt. Datum vydání je stále ponecháno jen velmi obecně na rok 2022, ale už se začínají vynořovat i první konkrétní informace. K těm se server 9to5Google dostal rozpitváním zdrojových kódů softwaru a na světlo se tak dostaly velmi zajímavé informace. Podle všeho by totiž novinka měla dostat jen na dnešní dobu velmi průměrný fotoaparát.

Chystaný ohebný telefon je také zmiňován pod novým kódovým označením „Pipit“, což je změna z původního „Passport“. Zásadnější jsou ale nové informace o fotoaparátu. Podle nich by totiž novinka neměla navazovat na velmi solidní výkony fotoaparátu telefonů řady Pixel 6, které jsou vybaveny velkým 50 Mpx senzorem Samsung GN1. A první testy třeba na DxOMarku jsou extrémně pozitivní, když se Pro varianta vyšplhala se ziskem 135 bodů na výborné sedmé místo celkově. Základní verze zatím proklepnuta nebyla, ale určitě také nepůjde o žádný průšvih.

V případě ohebného Pixelu půjde ale o návaznost na Pixel 5, protože by telefon měl dostat stejný hlavní foto senzor. Tedy 12.2 Mpx Sony IMX363, pravděpodobně doplněný o ultra-wide Sony IMX386. Zmíněny byly také duální senzory Sony IMX355, které budou pravděpodobně využity pro selfie kamerku. Pravděpodobně tak ohebný Pixel nebude mít zrovna high-end ambice, což je na druhou stranu velmi zajímavý koncept. Pokud by se Googlu podařilo nabídnout cenově velmi dostupný ohebný telefon střední třídy, tak by mohlo jít o absolutní prodejní hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.