Už nějakou dobu se proslýchá, že značka iQOO ještě do konce letošního roku představí dva nové telefony ze své produktové řady Neo. A jako vždy si pro podrobnější informaci o nich zajdeme za nejspolehlivějším čínským tipařem Digital Chat Station. Ten totiž tvrdí, že telefony iQOO Neo jsou už „na cestě“ a výrobce je zřejmě představí ještě během tohoto měsíce.

Přesné obchodní názvy telefonů tipař ale neuvádí. Chystané telefony iQOO Neo by ovšem podle předchozích informací mohly být modely iQOO Neo 5s a iQOO Neo 6 SE. Tipař také sdílí některé z parametrů telefonů a ty mohou skutečně odkazovat na tyto dva telefony. První z nich údajně má 120 Hz OLED displej, Snapdragon 888 a 4500 mAh baterii s 66 W nabíjením. Primární senzor hlavního fotoaparátu má rozlišení 48 MPix. Z předchozích zvěstí také víme, že iQOO Neo 5s má 6,56 palcový displej a 16 MPix přední kameru. Měl by mít až 12 GB RAM a 256 GB interní paměti.

Druhý telefon, tedy iQOO Neo 6 SE, údajně pohání procesor Snapdragon 778G nebo Snapdragon 778G Plus. I on má mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Tedy jen v tom případě, že jde o model s označením V2157A Vivo, který byl s tímto nabíjením nedávno certifikován čínským úřadem 3C. Další specifikace zatím neznáme, ale je velmi pravděpodobné, že je výrobce začne už brzy zveřejňovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.