Do konce roku zbývají necelé dva měsíce. V tomto období zřejmě dojde na uvedení jednoho z vlajkových procesorů pro příští rok a je víc než jisté, že to bude Snapdragon 898. Ostatně loni tomu bylo podobně s vlajkovým Snapdragonem 888, který letos pohání většinu vlajkových telefonů se systémem Android. O chystaném procesoru Qualcomm už něco málo víme a tou hlavní informací je to, že je postaven na 4nm výrobní technologii. Víme také, že zřejmě prvním telefonem, který jej dostane bude prémiový model Xiaomi 12.

Ovšem už nyní je zřejmě procesor Snapdragon 898 testovaný v zatím neznámém telefonu. Tuto informaci a také snímek telefonu sdílí na Weibo tipař Digital Chat Station a následně se fotka objevila i na stránkách SparrowsNews. Na telefonu běží srovnávací aplikace Device Info HW, která ukazuje hlavní parametry chystaného vlajkového procesoru Qualcomm.

Na snímku vidíme kódové označení čipsetu, sm8450. Vidíme i to, že má architekturu tří clusterů s hlavním jádrem Cortex-X2 s taktem 3,0 GHz. Dále jsou tu tři jádra Cortex-A710 pracující na frekvenci 2,5 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 s taktem 1,79 GHz. Tato konfigurace se shoduje s tím, co už před časem avizovali tipaři. Na postu GPU vidíme Adreno 730. A i to koresponduje s odhady tipařů. Ovšem otázkou zůstává, o jaký telefon může jít. Mezi prvními výrobci, kteří procesor Snapdragon 898 použijí jsou Xiaomi, Samsung a Vivo. A protože je horní část snímku rozrastrovaná, těžko odhadovat přesný typ telefonu. Ale podle téměř nulových rámečků a designu displeje může jít o telefon Xiaomi a nebo Vivo. Ovšem je pravděpodobnější, že na snímku vidíme Xiaomi 12.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.