Značka Realme se nebojí zabrousit do kteréhokoli segmentu mobilních technologií. A proto letos v září/septembri představila svůj historicky první tablet Realme Pad. Nový tablet se zatím prodává jen na indickém trhu, ale výrobce po jeho představení slíbil, že jej pošle i na globální trhy. Mezi nimi bude i ten evropský. Před časem se na síti dokonce objevily i evropské ceny Realme tabletu, ale termín představení je stále v utajení.

I když nevíme, kdy Realme Pad do Evropy dorazí, tipaři už tuší, že na cestu dostane pár vylepšení. Tipař, který si říká Snoopy navíc na Twitteru zveřejnil s jakými parametry u tabletu můžeme na evropském trhu počítat. Nejvýraznějším vylepšením je výměna procesoru. V Indii se totiž tablet prodává s procesorem MediaTek Helio G80, ovšem do Evropy prý dorazí s podstatně lepším čipsetem Snapdragon 870. A to je jistě dobrá zpráva.

Ovšem poněkud horší zprávou je, že i s takto výkonným procesorem má evropská verze tabletu Realme jen 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Připomeňme, že je to ta nejvyšší paměťová konfigurace s Wi-Fi i LTE, která je v prodeji na indickém trhu. Situaci může v Evropě tak trochu zachránit možnost rozšíření úložiště pomocí microSD karty. Další parametry evropské verze jsou stejné jako u té indické. Je to tedy baterie s kapacitou 7100 mAh a 18 W nabíjením, nebo i dva 8 MPix fotoaparáty. Samozřejmě i design zůstává stejný. Evropská cena verze s 4/64 GB se může pohybovat kolem 259 euro.