Taiwanská značka MSI patří mezi zavedené výrobce počítačového hardwaru a angažují se v celé škále kategorií. Do nich patří i herní monitory a dnes nám předvedli dvojici velmi zajímavých chystaných novinek. A zejména gigantický 55-palcový kousek nadchne nejednoho aktivního „pařana“. Oba kusy patří do řady produktů MEG a bohužel zatím ani u jednoho neznáme přesné cenovky a datum dostupnosti. Teoreticky by měly jít na trh někdy na na začátku příštího roku, ale konkrétní informace zatím nejsou k dispozici.

Prvním pánem na holení je zakřivený 34-palcový model nazvaný MEG Artymis 341. Zakřivení 1000R je poměrně znatelné, takže se hodí pro hráče hlavně akčních 3D FPS her pro větší ponoření do hry. Monitor má rozlišení 3440 x 1440 pixelů, poměr stran 21:9 a maximální hodnoty jasu 1000 nitů. Hráči ale jistě hlavně ocení 165 Hz obnovovací frekvenci. Mělo by navíc jít o vůbec první zakřivený monitor na trhu s miniLED podsvícením. Panel splňuje požadavky certifikace VESA Display HDR 1000 a samozřejmě také podporuje HDR10 a hlavně QD Premium Color, což je vůbec nejlepší herní standard barev.

Druhý kousek je pak primárně určen spíše konzolovým hráčům, protože 55-palcového obra MEG 551U OLED asi na pracovní stůl jen tak nedáte. Jak už z názvu samotného vyplývá, tak by se mělo jednat o OLED panel, který má také mít 4K rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci. K dispozici by měla být i speciální sada extra funkcí a vymožeností zaměřená právě na majitele herních konzolí Playstation 5 a Xbox Series X. Například unikátní funkce KVM 3.0 umožní vstup do OSD menu monitoru přímo pomocí bezdrátového ovladače konzole. Jen ta cena asi nebude zrovna lidová…