Taiwanská značka MSI patří mezi zavedené výrobce počítačového hardwaru a angažují se v celé škále kategorií. Do nich patří i herní monitory a dnes nám předvedli dvojici velmi zajímavých chystaných novinek. A zejména gigantický 55-palcový kousek nadchne nejednoho aktivního „pařana“. Oba kusy patří do řady produktů MEG a bohužel zatím ani u jednoho neznáme přesné cenovky a datum dostupnosti. Teoreticky by měly jít na trh někdy na na začátku příštího roku, ale konkrétní informace zatím nejsou k dispozici.

Prvním pánem na holení je zakřivený 34-palcový model nazvaný MEG Artymis 341. Zakřivení 1000R je poměrně znatelné, takže se hodí pro hráče hlavně akčních 3D FPS her pro větší ponoření do hry. Monitor má rozlišení 3440 x 1440 pixelů, poměr stran 21:9 a maximální hodnoty jasu 1000 nitů. Hráči ale jistě hlavně ocení 165 Hz obnovovací frekvenci. Mělo by navíc jít o vůbec první zakřivený monitor na trhu s miniLED podsvícením. Panel splňuje požadavky certifikace VESA Display HDR 1000 a samozřejmě také podporuje HDR10 a hlavně QD Premium Color, což je vůbec nejlepší herní standard barev.

Druhý kousek je pak primárně určen spíše konzolovým hráčům, protože 55-palcového obra MEG 551U OLED asi na pracovní stůl jen tak nedáte. Jak už z názvu samotného vyplývá, tak by se mělo jednat o OLED panel, který má také mít 4K rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci. K dispozici by měla být i speciální sada extra funkcí a vymožeností zaměřená právě na majitele herních konzolí Playstation 5 a Xbox Series X. Například unikátní funkce KVM 3.0 umožní vstup do OSD menu monitoru přímo pomocí bezdrátového ovladače konzole. Jen ta cena asi nebude zrovna lidová…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.