Taiwanský ASUS si na svém portfoliu notebooků velmi zakládá a mají jich v nabídce opravdu celou řadu. Nově představený ASUS Vivobook 13 Slate ale patří spíše do kategorie 2-v-1 konvertiblů, takže má blíže k tabletové kategorii. Každopádně jde ale o velmi zajímavý kousek s OLED displejem a podporou stylusu ASUS Pen 2.0. Ten navíc díky magnetickému držáku jednoduše přichytíte přímo k tělu konvertiblu. Odpojitelný klávesnicový dok je pak pro podobné zařízení samozřejmostí a navíc se nový Vivobook 13 Slate může pochlubit i velmi solidním hardwarem uvnitř.

Konvertibl je velmi skladný, protože nabízí 13.3-palcový OLED displej s Dolby Vision a FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Displej má tedy poměr stran 16:9 a disponuje 550 nity jasu, 100 % barevnou kalibrací DCI-P3 a odezvou pouhých 0.2ms. Navrch ještě také má i certifikaci TUV Rheinland. Uvnitř pak tepe nový procesor Intel Pentium Silver N6000 s grafikou Intel UHD, 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Robustní 50Wh baterie pak zaručí slušnou výdrž a 65W nabíjení i bleskurychlé doplnění „šťávy“.

Tabletové kořeny jsou vidět i u kamerek, protože přední 5 Mpx pro videohovory doplní ještě 13 Mpx zadní fotoaparát. Čtečka otisků prstů je integrována v zapínacím tlačítku, takže i o bezpečnost je postaráno. Portovou výbavu zajistí dvojice USB Type-C, microSD čtečka a 3.5 mm audio jack. Čtveřice reproduktorů je také certifikována Dolby Atmos. Vše pak běží přímo na systému Windows 11 Home.

Základní cena by se údajně měla pohybovat kolem 600 dolarů, což při pohledu na výbavu vůbec není špatné. Navíc by v ní měl být rovnou zahrnutý klávesnicová dok a stylus ASUS Pen 2.0. Uvidíme, jak na tom bude tento kousek v evropských prodejích.